Szpilka będzie walczył z Wilderem o mistrzostwo świata!

Sporty walki

Artur Szpilka (20-1, 15 KO) stanie przed życiową szansą! W styczniu czeka go walka z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO) o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC! Co ciekawe, Polak najpierw potwierdził to na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, jednak później skasował informację na ten temat.

Walka Szpilki z Wilderem ma się odbyć 16 stycznia 2016 roku w Barclays Center w Nowym Jorku. Dla Polaka będzie to pierwszy pojedynek w karierze, którego stawką będzie mistrzowski pas.

 

Adamek miał ofertę walki z Wilderem o mistrzostwo świata

 

 

Moja szansa na zdobycie pierwszego mistrzostwa w wadze ciężkiej dla POLSKI.... Cały czas byłem w treningu 󾌲󾌲 teraz tylko do 16 stycznia ...

Posted by Artur Szpilka on 8 grudnia 2015

 

- To będzie fajna walka dla kibiców. Wilder jest otwarty i ja będę chciał wchodzić do półdystansu i walczyć w półdystansie, bić kombinacjami. To jest walka o mistrzostwo świata, a takich walk się nie odmawia - powiedział "Szpila" w rozmowie z serwisem ringpolska.pl.

 

Wilder jest mistrzem świata federacji WBC od stycznia, kiedy wygrał z Bermane’em Stivernem. "Bronze Bomber" ostatni raz bronił tytułu we wrześniu. Wygrał wówczas z Johannem Duhaupasem (32-2, 20 KO).

 

Szpilka to kolejny Polak, który stanie przed szansą wywalczenia mistrzostwa świata wagi ciężkiej. W przeszłości o tytuł walczyli Andrzej Gołota, Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach i Andrzej Wawrzyk. Niestety, każdy z nich schodził z ringu pokonany.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Szpilki. W sierpniu Polak pokonał Yasmany'ego Consuegrę.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze