PŚ w biathlonie: Wygrana Schemppa, niemiecki dzień w Hochfilzen

Simon Schempp

Niemcy zanotowali bardzo udane występy w piątkowych sprintach biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Kilka godzin po tym, jak wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentantki tego kraju, rywalizację mężczyzn na 10 km wygrał Simon Schempp.

Niemiec strzelał w piątek bezbłędnie i miał czas o 9,9 s lepszy od lidera klasyfikacji generalnej Francuza Martina Fourcade'a, który musiał przebiec jedną karną rundę. Trzecie miejsce zajął Norweg Tarjei Boe - 18,9 s straty.

PŚ w biathlonie: 19. miejsce Guzik w sprincie, niemieckie podium

To szósty triumf Schemppa w zawodach Pucharu Świata. Zrehabilitował się tym samym za niepowodzenie z Oestersund, gdzie był w sprincie dopiero na 77. pozycji.

Do sobotniego biegu na dochodzenie zakwalifikował się Mateusz Janik, który uzyskał 51. czas, gorszy od zwycięzcy o 2.03,0. To najlepszy wynik w karierze wicemistrza świata juniorów w biathlonie na nartorolkach z 2014 roku, który 20 listopada skończył 20 lat. Grzegorz Guzik był 67., a Łukasz Szczurek setny w stawce 108 zawodników.

Przed południem na podium stanęły Franziska Hildebrand (pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ), Maren Hammerschmidt (największy sukces) i Miriam Goessner (pierwsze podium od 2013 roku). Ponadto szóste miejsce zajęła Laura Dahlmeier. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik była, z blisko minutą straty, 19.

W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn.