PŚ w biathlonie: Triumf Dahlmeier, Polki poza czołówką

Niemka Laura Dahlmeier wygrała bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała trzecia w sobotę Czeszka Gabriela Soukalova. Polki nie zmieściły się w czołówce.

W sobotnich zawodach w pierwszej kolejności wystartowały trzy Niemki, które zajęły wszystkie miejsca na podium w piątkowym sprincie na 7,4 km. Dahlmeier była wówczas szósta, ale dzięki dobremu strzelaniu (19 na 20 celnych strzałów) przesunęła się na pozycję liderki. 22-letnia zawodniczka odniosła trzecie zwycięstwo w karierze. Druga była triumfatorka sprintu Franziska Hildebrand.

Wskaż podium biegów sztafetowych i zdobądź książkę o biathlonie

W pierwszej "15" zmieściło się łącznie pięć reprezentatek Niemiec, mistrzyń świata z Kontiolahti w sztafecie, co jest mocnym sygnałem dla konkurentek przed niedzielną drużynową rywalizacją 4x6 km.

Najlepsza z Polek Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice) zajęła 20. miejsce. Startowała z 19. pozycji, musiała pokonać trzy karne rundy i straciła do Dahlmeier ponad półtorej minuty.

Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) była 25., a Weronika Nowakowska - 26. Pucharowych punktów nie wywalczyła 41. na mecie Monika Hojnisz (obie AZS AWF Katowice).