Vonn wygrała slalom gigant w Are

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała w szwedzkim Are slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Druga była Austriaczka Eva-Maria Brem - 0,07 s straty, a trzecia Włoszka Federica Brignone - 0,35.

Do rywalizacji nie przystąpiła wiceliderka klasyfikacji generalnej PŚ Mikaela Shiffrin. 20-letnia Amerykanka upadła podczas rozgrzewki i w szpitalu oczekuje na badanie kolana. Vonn wykorzystała jej absencję i wygrywając czwarte zawody z rzędu umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Wskaż podium biegów sztafetowych i zdobądź książkę o biathlonie

Mistrzyni olimpijska z Vancouver po raz 71. stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach cyklu. Takim wyczynem nie może pochwalić się żadna inna alpejka. Vonn specjalizuje się w konkurencjach szybkościowych. W slalomie gigancie triumfowała dopiero po raz czwarty.

Do drugiego przejazdu nie awansowała Sabina Majerczyk. Pochodząca ze Stasikówki (między Poroninem a Bukowiną Tatrzańską) zawodniczka została sklasyfikowana na 45. miejscu - 4,10 s straty.