Lech Poznań kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zagłębie kolejną ofiarą

Lech Poznań w ostatnim, w tym sezonie spotkaniu na własnym terenie, nie dał szans Zagłębiu Lubin i pewnie pokonał "Miedziowych" 2:0. Bramki zdobyli Kasper Hamalainen i Szymon Pawłowski. Poznaniacy gonią czołówkę Ekstraklasy i są już na piątym miejscu!

Po odpadnięciu z Ligi Europy, Lech Poznań może już się wyłącznie skupić na rozgrywkach krajowych. Poznaniacy nie przegrali w Ekstraklasie od czwartego października i pamiętnej porażki z Cracovią (5:2). Od kiedy drużynę przejął Jan Urban, lechici przesunęli się w tabeli o dziewięć pozycji! W tym sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą już trzykrotnie. W lidze lepsi byli "Miedziowi", ale poznaniacy zwyciężyli dwa razy w rozgrywkach Pucharu Polski. Ostatni tegoroczny mecz przy ul. Bułgarskiej zapowiadał się jako stracie sąsiadów z ligowej tabeli.

Lechia wraca na właściwe tory. Wisła bez szans

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Urbana, którzy stworzyli sobie kilka ciekawych okazji. Już w 16. min wynik otworzył Kasper Hamalainen. Fin przyjął futbolówkę przed polem karnym i pięknym, mierzonym strzałem w róg bramki, nie dał szans Martinowi Polackowi. Lech, po zdobyciu bramki, atakował z mniejszym animuszem. Do głosu powoli dochodzili zawodnicy Piotra Stokowca.

Hamalainen znowu dał o sobie znać w 63. minucie, kiedy ładnym podaniem uruchomił Szymona Pawłowskiego, skrzydłowy Lecha znalazł się "oko w oko" z bramkarzem i pewnie wykończył akcję. Nie cieszył się jednak z gola, gdyż Zagłębie to klub, w którym spędził sześć sezonów. Chwilę później bliźniacza sytuacja Pawłowskiego. Tym razem lepszy okazał się Polacek. "Miedziowi" atakowali coraz groźniej i kilka razy poważnie sprawdzili formę Jasmina Buricia.

Pod koniec meczu do głosu doszli kibice, którzy zadymili boisko racami. Sędzie odgwizdał koniec dopiero w 100. minucie! Lech wygrał kolejne spotkanie i jest już na piątej pozycji w lidze! Zobaczymy, do kiedy potrwa kapitalna seria mistrza Polski.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Hämäläinen 16, Pawłowski 64

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamás Kádár - Szymon Pawłowski (78, Dawid Kownacki), Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Karol Linetty (83, Maciej Gajos), Barry Douglas (46, Darko Jevtić) - Kasper Hämäläinen.

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski (72, Damian Zbozień), Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (67, Krzysztof Piątek), Łukasz Janoszka (66, Krzysztof Janus) - Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Linetty, Tetteh, Trałka, Jevtić - Guldan, Todorovski, Kubicki.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 14 562