Nowy król sztangi. Dwa rekordy świata Kazacha Ilji Iljina!

Unikaz.asia

Reprezentant Kazachstanu Ilja Iljin ustanowił w kat. 105 kg dwa rekordy świata w podrzucie i dwuboju w turnieju podnoszenia ciężarów o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej – IWF Grand Prix w Groznym.

Iljin, mistrz olimpijski z Sydney (2008) i Londynu (2012) w 94 kg, który obecnie startuje w wyższej kategorii wagowej w podrzucie uzyskał 246 kg, o cztery więcej od poprzedniego rekordu, a w dwuboju 437 kg, o jeden kilogram lepiej.

Wykluczeni z igrzysk w Rio bułgarscy ciężarowcy złożyli apelację

W 105 kg miało startować dwóch Polaków, ale ostatecznie na pomoście pojawił się tylko Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza) i zajął piąte miejsce rezultatem 390 kg (170+220). Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) musiał się wycofać z powodu kontuzji. W 94 kg Łukasz Grela (AZS AJD Częstochowa) wynikiem 373 kg (173+200) uplasował się na szóstej pozycji.

Iljin w listopadzie nie startował w mistrzostwach świata w Houston w USA, gdzie reprezentacja Polski nie zdobyła ani jednego medalu. Turniej w Groznym traktuje jako etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zapowiada walkę o trzeci z rzędu tytuł.