Przeznaczeniem był remis. Cracovia nie dała rady Koronie

Cracovia zremisowała z Koroną Kielce 2:2 w meczu zamykającym 20. kolejką Ekstraklasy. Po dwa gole strzelili Deniss Rakels oraz Airam Cabrera. Ten drugi miał szansę na hat-tricka, lecz nie wykorzystał rzutu karnego.

Starcie Cracovii z Koroną było starciem najlepszego ataku (40 bramek zdobytych) z najszczelniejszą obroną (18 goli straconych). Patrząc na tabelę, to faworytem byli gospodarze, którzy są jedną z lepszych drużyn na własnym stadionie. Na nieszczęście krakowian, Korona to z kolei ekspert od spotkań na wyjeździe. Prawdziwy konflikt interesów, czyżby przeznaczeniem rywalizacji był jednak remis?

Rakels drugim najlepszym piłkarzem Łotwy!

I choć faworyt był oczywisty, to jak widać przeznaczenie było nie do przezwyciężenia. Zaczęło się dobrze, bo w trzeciej minucie trzynastą bramkę w lidze zdobył Deniss Rakels! Łotysz ma za sobą kapitalne mecze, co nie zostało niezauważone przez media w jego kraju. Portal sportacentrs.com sporządził ranking najlepszych łotewskich piłkarzy 201 roku i na drugim miejscu znalazł się właśnie gracz Cracovii! Jak widać nieprzypadkowo.

Później do głosu doszli kielczanie. Szybko wyrównał Cairam Cabrera, który w drugiej połowie dorzucił także drugą bramkę. W obu przypadkach scenariusz był niemal identyczny: dośrodkowywał Kamil Sylwestrzak, a piłkę do siatki kierował Hiszpan. KIlka minut później miał szansę na hat-tricka, lecz nie wykorzystał rzutu karneg. To zemściło się w końcówce, kiedy wyrównał nie kto inny jak Rakels.

Tak więc w tabeli bez zmian. Cracovia pozostała trzecia, a Korona - dziesiąta.

Cracovia - Korona Kielce 2:2 (1:1)

Bramki: Rakels 3, 80 - Cabrera 19, 58.

Cracovia: Sandomierski - Deleu (62 Kapustka), Rymaniak (70 Zjawiński), Polczak, Jaroszyński - Covilo, Dąbrowski - Rakels, Cetnarski, Jendrisek (62 Wójcicki) - Budziński.

Korona: Trela - Fertovs, Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak - Jovanovic, Grzelak - Pawłowski (69 Pylypczuk), Aankour (76 Markovic), Sierpina - Cabrera (88 Trytko).

Żółte kartki: Polczak, Budziński - Sierpina, Grzelak, Aankour.