Porażka ekipy Radwańskiej

Tenis
Porażka ekipy Radwańskiej
fot. PAP

Agnieszka Radwańska pokonała w Dubaju szwajcarską tenisistkę Belindę Bencic 6:3, ale jej drużyna - Micromax Indian Aces - uległa OUE Singapore Slammers 16:27 w meczu azjatyckich rozgrywek International Premier Tennis League (IPTL).

Radwańska była jedyną reprezentantką Micromax Indian Aces, która w środę odniosła zwycięstwo i dopisała do wspólnego dorobku sześć punktów. Wyższość rywali musieli uznać: Francuz Fabrice Santoro w pojedynku legend, Australijczyk Bernard Tomic w grze pojedynczej, Tomic i Chorwat Ivan Dodig w deblu oraz Rohan Bopanna i Sania Mirza z Indii w mikście.

 

Australian Open: Murray może się wycofać, by nie przegapić narodzin dziecka

 

Była to pierwsza porażka ekipy krakowianki w tej edycji IPTL w meczu z udziałem Polki. Środowym występem Radwańska zakończyła udział w tegorocznych rozgrywkach, bowiem po negocjacjach z organizatorami ustaliła, że zagra w dwóch z pięciu turniejów.

 

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego wcześniej wygrała zarówno swoje dwa poprzednie spotkania singlowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i trzy wcześniejsze pojedynki w New Delhi. "Asy" pokonały w tym czasie zaś - kolejno - Philippine Mavericks 30:12, Legendari Japan Warriors 26:21, Obi UAE Royals 30:19, Legendari Japan Warriors 25:18 oraz Philippine Mavericks 30:17.

 

Drużyna Polki utrzymała prowadzenie w tabeli, mając osiem zwycięstw i dwie porażki.

 

W rozgrywkach bierze udział pięć ekip reprezentujących różne azjatyckie kraje. Występujące w nich gwiazdy otrzymują sowite premie. Mecz składa się z singla kobiet i mężczyzn, debla, miksta i pojedynku legend. Set jest rozgrywany do sześciu zwycięskich gemów (przy wyniku 5:5 odbywa się tie-break).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze