Schippers i Knegt sportowcami roku w Holandii

Dafne Schippers

Mistrzyni świata w biegu na 200 metrów Dafne Schippers oraz specjalizujący się w short tracku Sjinkie Knegt zostali wybrani sportowcami 2015 roku w Holandii - poinformował dziennik "De Telegraaf".

Schippers była objawieniem lekkoatletycznych MŚ w Pekinie. Zwyciężyła w rywalizacji na 200 m (ustanowiła rekord Europy - 21,63) i zajęła drugie miejsce na 100 m. Holenderka, z zawodu pielęgniarka, wcześniej startowała w wieloboju, ale przekwalifikowała się na sprinty z powodu problemów z kolanami. Twierdziła, że nie bolą ją tylko w trakcie biegania.

Diamentowa Liga: Bolt wystartuje w Londynie

Z kolei łyżwiarz Knegt, brązowy medalista olimpijski z Soczi na 1000 m, w roku 2015 znów odnosił sukcesy na krótkim torze. W MŚ w Moskwie był najlepszy w wieloboju i drugi na 1500 m.

W kategorii "drużyna roku" zwyciężyli wicemistrzowie globu w siatkówce plażowej Reinder Nummerdor i Christiaan Varenhors. Najlepszy trenerem wybrano Barta Bennemę, na co dzień współpracującego z Schippers.