PŚ w biathlonie: Drugi zwycięski sprint Schemppa

Simon Schempp wygrał czwartkowy sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Niemiec był także najszybszy w tej konkurencji w poprzedniej rundzie w Hochfilzen. Drugie miejsce zajął "król biathlonu" Ole Einar Bjoerndalen.

Norweg, który dotychczas wygrał zawody PŚ 95 razy (w tym raz w biegach) i jest pod tym względem rekordzistą we wszystkich sportach narciarskich, stracił do zwycięzcy 15,2 s. Trzeci rezultat uzyskał Rosjanin Jewgienij Garaniczew - o 25,1 s gorszy od Schemppa. Cała trójka nie pomyliła się na strzelnicy ani razu.

Biathlonowa zabawa rozstrzygnięta. Oto szczęśliwcy, do których trafią książki

O pół sekundy wolniejszy od Garaniczewa był lider klasyfikacji generalnej Francuz Martin Fourcade, który spudłował raz. Ostatecznie uzyskał piąty rezultat, bowiem przed niego "wskoczył" jeszcze niespodziewanie Aleksiej Sliepow. Dotychczas najlepszym wynikiem Rosjanina w karierze była dziewiąta pozycja w Soczi w 2013 roku.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 61. miejsce. Mateusz Janik był 75., a Rafał Penar - 91. Żaden z biało-czerwonych nie zakwalifikował się zatem do sobotniego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Niespodziewanie zabraknie w nim także Norwega Johannesa Thingnesa Boe, który uplasował się na 64. pozycji.

W piątek odbędzie się sprint kobiet na 7,5 km z udziałem pięciu Polek. Pierwsza zawodniczka wystartuje o 14.30.