Szwajcarzy blokują konta bankowe powiązane z FIFA

Piłka nożna
Szwajcarzy blokują konta bankowe powiązane z FIFA
fot.PAP/EPA

Szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości zablokowało - w ramach operacji w sprawie afery korupcyjnej - dużą sumę na kontach bankowych powiązanych z FIFA. Gazeta "Tages Anzeiger" wcześniej informowała, że chodzi o ponad 50 milionów franków szwajcarskich.

Amerykańskie władze poprosiły o dokumenty powiązane z 50 kontami bankowymi w kilku różnych bankach. Istnieje podejrzenie, że rachunki te były wykorzystywane do przekazywania pieniędzy pochodzących z korupcji - zaznaczył rzecznik ministerstwa Folco Galli.

 

Fogiel: Co rozważa Boniek, wobec upadku Platiniego?

 

"Tages Anzeiger" podało wcześniej, że chodzi o kwotę między 50 a 100 milionów szwajcarskich. Amerykańskie służby, zwracając się o pomoc prawną do strony szwajcarskiej, poprosiły o informacje o 50 rachunkach w 10 różnych bankach.

 

Światowa federacja piłkarska zmaga się z potężnym kryzysem od połowy obecnego roku, kiedy przed kongresem w Zurychu szwajcarska policja - we współpracy z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości - zatrzymała siedmiu prominentnych działaczy i postawiła im zarzuty korupcyjne.

 

W dalszym ciągu postępowania wyszło na jaw, że podejrzani są również najważniejsze osoby funkcyjne w FIFA, m.in. prezydent Joseph Blatter, sekretarz generalny Jerome Valcke, a także kierujący Europejską Unią Piłkarską (UEFA) Michel Platini. Cała trójka została w październiku zawieszona na 90 dni przez Komisję Etyki. Zarzuty usłyszało już łącznie 28 osób.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze