MŚ w piłce ręcznej: Polska - Rumunia o trzecie miejsce! Holandia - Norwegia w finale

Piłka ręczna

Wiemy już, z kim zagrają Polki w niedzielnym meczu o brązowy medal mistrzostw świata. Rywalkami podopiecznych Kima Rasmussena będą Rumunki, które przegrały w półfinale z Norwegią 33:35 po dogrywce. W finale czeka je mecz z Holenderkami.

W ćwierćfinale Rumunki wyeliminowały Dunki - gospodynie turnieju. Potrzebowały do tego dogrywki, więc można było się zastanawiać, w jakiej będą dyspozycji fizycznej przed jeszcze bardziej wyczerpującym spotkaniem z mistrzyniami świata - Norweżkami. Cristina Neagu i spółka pokonały także obrończynie tytułu Brazylijki. W pierwszym spotkaniu, które obie reprezentacje rozegrały w fazie grupowej, górą były mistrzynie Europy, które wygrały 26:22.

Pomarańczowa ściana nie do przejścia. Finał nie dla Polek!

I to właśnie Norweżki były faworytkami półfinałowego starcia. Pierwszą połowę wygrały 17:14, lecz w drugiej do głosu doszły Rumunki, które odrobiły straty i doprowadziły do niesamowitej końcówki. Losy meczu zmieniały się niemal z sekundy na sekundę. Raz szansę miały jedne, raz - drugie. Ostatecznie szczęście mogło uśmiechnąć się do Rumunek, lecz w ostatniej akcji Valentina Ardean Elisei nie trafiła do siatki.

W dogrywce znowu wydawało się, że Norweżki lepiej wytrzymały ciśnienie. Prowadziły nawet 32:29 po golu Stine Skogrand, lecz zbyt łatwo dały Rumunkom zdobyć dwie bramki. Rywalki miały nawet szansę na wyrównanie, lecz kompletnie się pogubiły. Ostatecznie mistrzynie Europy wygrały 35:33 i w finale zagrają z Holandią.

Polki zmierzą się więc z Rumunkami o brązowy medal mistrzostw świata. Ostatni raz biało-czerwone grały z niedzielnymi rywalkami na mistrzostwach Europy w 2014 roku - wtedy lepsza były Rumunia, która wygrała 24:19. Z kolei na mistrzostwach świata 2013 lepsze były nasze zawodniczki (31:29).

Norwegia - Rumunia 35:33 (17:14, 10:13, 8:6)