Kasai przeszedł do historii! Podium w rekordowym wieku

Czy Noriaki Kasai zamierza kiedyś skończyć karierę? Japończyk nie przestaje zadziwiać i właśnie ustanowił nowy rekord. Mianowicie pobił własny rekord wieku, w którym znalazł się w trójce. Dziewięć miesięcy temu stanął na podium w Oslo, w sobotę zaś poprawił to osiągnięcie w wieku 43 lat, 6 miesięcy i 13 dni!

Noriaki Kasai zajął trzecie miejsce w konkursie skoków narciarskich w Engelbergu. Pobił tym samym swój własny rekord z początku tego roku, gdy stawał na podium w Oslo. Do Japończyka należy także inne osiągnięcie: jest najstarszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata - triumfował w Kuusamo 29 listopada 2014 roku.

Bracia Prevc rządzą w Engelbergu. Stoch daleko

Trzecie miesjce Kasaiego na Gross-Titlis-Schanze to z pewnością niespodzianka. Mimo, że skoczek dobrze rozpoczął sezon wyraźnie obniżył loty i zdecydował się opuścić zawody w Niżnym Tagile. Ten ruch pozwolił mu dobrze przygotować się do zawodów w Engelbergu i uplasować tuż za braćmi Prevc. Zawody wygrał Peter, zaś tuż za jego plecami znalazł się zaledwie 16-letni Domen.