Alpejski PŚ: Slalom gigant dla Brem. Lara Gut nową liderką

Austriaczka Eva-Maria Brem wygrała w Courchevel slalom gigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedziła Norweżkę Ninę Loeseth i Szwajcarkę Larę Gut, które ex aequo zajęły drugie miejsce, tracąc do triumfatorki 0,17 s.

Brem po raz drugi w karierze wygrała zawody PŚ, a po raz 10. stanęła na podium. Pierwszy triumf świętowała w ubiegłym roku w listopadzie w Aspen. Wówczas także była najszybsza w slalomie gigancie.

Koniec sezonu dla Matthiasa Mayera

Austriaczka prowadziła także na półmetku niedzielnych zmagań. Drugie miejsce utrzymała Gut, do której dołączyła Loeseth. Norweżka zanotowała najlepszy występ w karierze.

Gut wygrała dwie wcześniejsze odsłony rywalizacji w cyklu. Dzięki zdobytym w niedzielę punktom objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, spychając na drugie miejsce Lindsey Vonn. Amerykanka tego dnia została sklasyfikowana na 13. pozycji.

Jedyna w stawce Polka - Maryna Gąsienica-Daniel (KS Śmig Zakopane) - zajęła 53. miejsce (1.05,54) i nie zakwalifikowała się do finałowego przejazdu.