To koszykówka czy bójka? Był parter i stójka...

Do dwóch niecodziennych sytuacji doszło podczas meczu koszykówki WKS Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia. Kibice we Wrocławiu byli świadkami aż dwóch bójek.

Najpierw, w trzeciej kwarcie, trener gospodarzy Emil Rajković nie utrzymał nerwów na wodzy. Niezadowolony pojawił się na boisku, a nastepnie doszło do kontaktu fizycznego z sędzią, co jest absolutnie niedopuszczalne w żadnej lidze na świecie.

Siatkarska perfekcja i... szczęście

Na tym jednak się nie skończyło. W czwartej kwarcie doszło do kolejnego starcia - tym razem w wykonaniu zawodników. Filip Matczak po starciu z Maksymem Kulonem wylądował na plecach, co mu się bardzo nie spodobało. Koszykarz z Gdyni nie wytrzymał i rzucił się z pięściami na reprezentanta gospodarzy.

W takiej sytuacji sędziowie mają prawo obejrzeć taką akcję jeszcze raz, przy pomocy wideoweryfikacji. Ostatecznie sędzia jako niesportowe zachowanie wskazał atak Matczaka.

Na parkiecie lepsi okazali się goście. Asseco Gdynia pokonała WKS Śląsk Wrocław 82:60.

Obie sytuacje w załączonym materiale wideo.