Felipe Melo zawieszony na trzy mecze za brutalny faul

Piłkarz Interu Mediolan Felipe Melo został zawieszony na trzy mecze we włoskiej ekstraklasie za brutalny faul w końcówce niedzielnego spotkania z Lazio Rzym (1:2). Brazylijski pomocnik kopnął w szyję Lucasa Biglię.

Do zdarzenia doszło w 90. minucie niedzielnego spotkania. Melo na tyle wysoko uniósł nogę, że spodem buta uderzył rywala w szyję. Biglia padł na murawę, a sędzia ukarał Brazylijczyka czerwoną kartką. Niespełna trzy minuty wcześniej Melo sprokurował rzut karny. Co prawda Antonio Candreva trafił do siatki dopiero po dobitce, ale dzięki temu Lazio wygrało 2:1.

To jeszcze piłka nożna czy już MMA?! Brutalny faul Felipe Melo

Niestety Melo zrobił dwie głupie rzeczy - nie krył złości trener Interu Roberto Mancini.

Zawieszenie na trzy mecze oznacza, że pomocnik nie zagra w meczach z Empoli, Sassuolo i Atalantą. - Tak, jestem nieprzyjemnym graczem, ale to jest moją siłą - powiedział reprezentant Brazylii, który w sierpniu przeniósł się do Interu z Galatasaray Stambuł.