NHL: Jagr stracił cztery zęby, "Pantery" znów wygrały

Hokeiści Florida Panthers odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. We wtorek pokonali u siebie Ottawa Senators 2:1 po karnych. Legendarny zawodnik "Panter" Czech Jaromir Jagr w ferworze walki został uderzony kijem w twarz i stracił cztery zęby.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie po bramce Corbana Knighta, któremu asystował prawie 44-letni Jagr. Czeski weteran nie będzie, mimo sukcesu, miło wspominał tego wieczoru, gdyż otrzymał "cios" kijem od skrzydłowego rywali Aleksa Chiassona (razem grali kiedyś w drużynie Dallas Stars) i stracił aż cztery górne przednie zęby. Do incydentu doszło w połowie pierwszej tercji.

Jagr: Nie wybierajcie mnie do Meczu Gwiazd

Krótko po meczu Jagr zamieścił mało ciekawą fotografię swego uzębienia na jednym z portali społecznościowych. "Senatorowie" wyrównali w 42. minucie po trafieniu Marka Stone'a. Wynik nie zmienił się też w dogrywce, mimo niezłych okazji z obu stron, zwłaszcza w ostatnich sekundach. Na listę strzelców mógł wpisać się i pechowiec Jagr.

W całej karierze Czech zapisał na koncie w punktacji kanadyjskiej 1827 pkt (732 bramki + 1095 asyst), co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Do trzeciego Gordiego Howe'a traci 23 pkt. Prowadzi Wayne Gretzky 2857 punktów, a drugi jest inny słynny hokeista Mark Messier 1887. W serii karnych wtorkowego spotkania o zwycięstwie ekipy Panthers przesądził Aleksander Barkov; w pierwszej serii gola zdobył też Brandon Pirri.

W innych ciekawszych meczach zespół Calgary Flames wygrał z Winnipeg Jets 4:1, a hat-trickiem popisał się Johnny Gaudreau. Z kolei w konfrontacji Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs (3:2) Shane Doan z drużyny zwycięzców uzyskał dwie bramki w odstępie zaledwie 14 sekund. W 16. minucie, ale jeszcze przy stanie 0:0, padł jeszcze jeden gol - Maple Leafs objęli prowadzenie po trafieniu Jamesa van Riemsdyka. Doan wyrównał siedem sekund później.