NHL: pięć goli "Szabel" w niecałe dziewięć minut

Pięć goli strzelili hokeiści Buffalo Sabres w ostatnich dziewięciu minutach sobotniego meczu ligi NHL z Boston Bruins. "Szable" długo przegrywały 1:3, by ostatecznie zwyciężyć na wyjeździe 6:3. Najlepszym zawodnikiem gości był występujący pierwszy sezon w NHL 19-letni Jack Eichel. Zdobył dwa gole i miał tyle samo asyst.

Przy stanie 3:4 ekipa Bruins wycofała bramkarza, ale ten manewr taktyczny się nie powiódł, bowiem do pustej siatki krążek posłali Eichel i Ryan O'Reilly, który w ten sposób też zdobył drugiego gola w spotkaniu.

NHL: Jagr stracił cztery zęby

Z kolei hokeiści Tampa Bay Lightning, finaliści tegorocznego Pucharu Stanleya, wygrali u siebie z Columbus Blue Jackets 5:2. W drugiej tercji, w odstępie 32 sekund, dwie bramki uzyskał Steven Stamkos. Zadanie miał ułatwione, gdyż gospodarze grali wtedy z przewagą dwóch zawodników.