TBL: Wielkie emocje w Gdyni i dreszczowiec dla Asseco

Koszykarze Asseco Gdynia po dramatycznym meczu pokonali przed własną publicznością King Wilki Morskie Szczecin 71:64. Emocji i widowiskowych akcji w Gdyni nie zabrakło. Niecałe cztery minuty przed końcem meczu na tablicy widniał wynik remisowy (59:59), ale ostatecznie w samej końcówce to miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W Gdyni, przy prowadzeniu Asseco 65:62, decydujące o zwycięstwie punkty, na 32 sekundy przed ostatnią syreną, uzyskał kapitan trójmiejskiej drużyny Piotr Szczotka, dla którego było to pierwsze trafienie z gry w spotkaniu. Gdynianie wygrali trzeci mecz z rzędu i dziewiąty w sezonie, co pozwoliło im awansować na trzecie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi. Gospodarze przerwali udaną passę szczecinian, którzy nie przegrali w grudniu i cieszyli się do meczu w Gdyni z trzech zwycięstw z rzędu.

Zaręczyny na meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański! (WIDEO)

Kluczem do sukcesu podopiecznych macedońskiego trenera Tane Spaseva była defensywa, która zatrzymała skutecznie atak przyjezdnych - szczecinianie mieli tylko 32 procent skuteczności rzutów z gry. Rozgrywający Anthony Hickey był najskuteczniejszym zawodnikiem Asseco - uzyskał 23 pkt, miał sześć zbiórek i cztery asysty. Równie ważne były punkty Sebastiana Kowalczyka (w sumie 11), który w połowie trzeciej kwarty przy prowadzeniu rywali 41:37 trafił dwa razy z rzędu zza linii 6,75 m, co pozwoliło gdynianom odzyskać prowadzenie.

Dwie trójki Sebastiana były dla nas impulsem do agresywniejszej gry i walki o zwycięstwo - powiedział o meczu inny z czołowych graczy Asseco, 20-letni Przemysław Żołnierewicz.

Asseco Gdynia - King Wilki Morskie Szczecin 71:65 (16:13, 13:19, 21:16, 21:17)

Punkty:

Asseco Gdynia: Anthony Hickey 23, Przemysław Żołnierewicz 14, Sebastian Kowalczyk 11, Jakub Parzeński 9, Przemysław Frasunkiewicz 5, Piotr Szczotka 5, Djordje Kaplanovic 4, Filip Matczak 0, Wojciech Czerlonko 0

King Wilki Morskie Szczecin: Paweł Kikowski 15, Frank Gaines 10, Paweł Leończyk 10, Korie Lucious 9, Michał Nowakowski 8, Uros Nikolic 7, Marcin Nowakowski 3, C.J. Aiken 2, Łukasz Majewski 1, Jakub Garbacz 0, Brandon Brown 0