Christmas Cup: Ukraina pokonana! Polska - Czechy w finale

Piłka ręczna

Świąteczny turniej Christmas Cup to dla polskich piłkarzy ręcznych jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się w styczniu finałami Euro 2016. W pierwszym dniu imprezy podopieczni Michaela Bieglera wygrali z Ukrainą 29:19 i w finale imprezy zmierzą się z Czechami.

W poniedziałek i wtorek we wrocławskiej Hali Stulecia reprezentacje Polski, Ukrainy, Czech i Iranu rywalizują w towarzyskim turnieju Christmas Cup. Dla biało-czerwonych to przedostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które od 15 do 31 stycznia zostaną rozegrane w Polsce. Po imprezie we Wrocławiu podopieczni Michaela Bieglera wezmą jeszcze udział w zgrupowaniu i turnieju w Hiszpanii.

Tak wyglądają medale Euro 2016!

Polacy w meczu o finał zmierzyli się z reprezentacją Ukrainy. W składzie gospodarzy zabrakło kontuzjowanych: Bartosza Jureckiego, Mariusza Jurkiewicza oraz Andrzeja Rojewskiego. Rywale to drużyna teoretycznie słabsza od biało-czerwonych, jednak już początek spotkania pokazał, że podopieczni Michaela Bieglera wciąż mają w nogach trudy zgrupowania w Płocku. Przy słabej klasie rywali, mecz nie stał na wysokim poziomie. Po wyrównanym początku (11:10), od 20. minuty Polacy wypracowali sobie zdecydowaną przewagę.

Po pierwszej połowie było 15:10, ale na początku drugiej części trafiali wyłącznie Polacy: Piotr Wyszomirski pozostawał niepokonany przez 13 pierwszych minut tej części gry (łącznie przez 23 minuty rywale nie byli w stanie zdobyć bramki)! W tym czasie gospodarze wypracowali sobie przewagę 23:10 i praktycznie przesądzili sprawę awansu do finału. Na dziesięć minut przed końcem Polacy prowadzili już 26:12. W końcówce Michael Biegler dokonywał zmian w składzie, a Ukraińcy wykorzystując momenty dekoncentracji biało-czerwonych zdołali rzucić kilka bramek i zmniejszyć dystans.

Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali: Przemysław Krajewski (Polska) i Stanisław Żukow (Ukraina). Polacy we wtorek (godzina 20.00) w finale imprezy zmierzą się z Czechami, którzy pokonali Iran 38:32. Wcześniej (17.30) w grze o trzecie miejsce Iran zmierzy się z Ukrainą. Transmisje obu spotkań w Polsacie Sport.

Polska – Ukraina 29:19 (15:10)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Przemysław Krajewski 5, Michał Daszek 4, Krzysztof Lijewski 4, Michał Jurecki 4, Rafał Przybylski 3, Kamil Syprzak 2, Adam Wiśniewski 2, Piotr Masłowski 2, Jakub Łucak 1, Karol Bielecki 1, Maciej Gębała 1, Piotr Grabarczyk 0, Rafał Gliński 0, Michał Szyba 0, Piotr Chrapkowski 0, Bartosz Konitz 0.

Ukraina: Igor Chupryna – Stanisław Żukow 4, Aleksandr Tilte 4, Zahar Denysow 3, Wieczesław Sadowij 2, Andrij Akimienko 2, Jurij Mankowskij 1, Roman Czyczykało 1, Maksym Karamyszew 1, Jewgien Konstatninow 0, Aleksij Ganczew 0, Edward Kliuko 0, Andrij Basarab 0.

Kary: Polska - 2 min.; Ukraina - 4 min.