Jędrzejczyk, Głowacki i nowe rozdanie w wadze ciężkiej. 2015 rok w sportach walki

Sporty walki

To był pełen emocji rok w sportach walki. Byliśmy świadkami historycznych sił zarówno w boksie, jak i mieszanych sztukach walki. Nie brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć i wielkich sukcesów Polaków. Krzysztof Głowacki został mistrzem świata WBO w kategorii cruiser, a Joanna Jędrzejczyk sięgnęła o pas UFC w kategorii słomkowej. Zapraszamy na podsumowanie roku!

Już w styczniu Deontay Wilder pokonał na punkty Bermane'a Stiverne'a i odebrał mu pas mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. "The Bronze Bomber" po raz pierwszy w karierze usłyszał ostatni gong. Z kolei Krzysztof Głowacki wypunktował w eliminatorze WBO Nuriego Seferiego . Polak stał się obowiązkowym rywalem mistrza kategorii cruiser Marco Hucka.


Komu plus, a komu minus? Wygrani i przegrani 2015 roku w polskim MMA! (WIDEO)


W lutym federacja KSW zorganizowała galę w Poznaniu. W walce wieczoru ulubieniec publiczności i mistrz wagi półśredniej Borys Mańkowski pokonał decyzją sędziów Mohsena Bahariego. Były czempion Aslambek Saidov po raz drugi wygrał z Rafałem Moksem, a mistrzyni wagi słomkowej Karolina Kowalkiewicz wypunktowała wysoko notowaną Kalindrę Farię. Do tego Mateusz Gamrot znokautował Rodrigo Cavalheiro, a Anzor Azhiev przegrał przed poddanie z rewelacyjnym Kleberem Koike Erbstem.

Podczas historycznej gali FEN 6 po raz pierwszy w Polsce odbyła się pięciorundowa walka MMA. Victor Marinho znokautował bohaterskiego Tymoteusza Świątka i został pierwszym mistrzem wrocławskiej federacji, zdobywając pas w kategorii koguciej. Ponadto, Paweł Biszczak znokautował Zakarię Baitara.

W sierpniu Krzysztof Głowacki zadebiutował na amerykańskich ringach... z hukiem! Po heroicznym boju Polak odebrał pas mistrza świata WBO kategorii cruiser wieloletniemu mistrzowi - Marco Huckowi.

Co jeszcze wydarzyło się w świecie sportów walki w 2015 roku? Zapraszamy do obszernego podsumowania!

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze