Nikolić dla Polsatsport.pl: Gyurcsó niedługo zdecyduje, czy zagra w Polsce

Piłka nożna
Nikolić dla Polsatsport.pl: Gyurcsó niedługo zdecyduje, czy zagra w Polsce
fot. PAP

Fajnie byłoby spotkać Adama w Warszawie. Szczerze mówiąc, to czekam na jego wybór ze zniecierpliwieniem… Zdradził mi, że decyzję o transferze podejmie niedługo – mówi o reprezentancie Węgier Ádámie Gyurcsó, którego obserwuje Legia Warszawa, supersnajper wicemistrzów Polski Nemanja Nikolić.

Sebastian Staszewski: Kilka tygodni temu powiedział mi Pan, że polecił Pan Legii dwóch piłkarzy z ligi węgierskiej. Czy jedynym z nich był Pana były kolega z Videotonu, reprezentant Węgier Ádám Gyurcsó?

 

Nemanja Nikolić: Nie mogę tego potwierdzić. Rozmawiałem o kilku zawodnikach z Marcinem [Żewłakowem, skautem Legii – przyp. red.] i tylko on może zdradzić personalia tych piłkarzy.

 

Transfery w Legii: Węgier czy polski talent? Prezes dał podpowiedź?

 

Jakim piłkarzem jest Gyurcsó?

 

To młody chłopak, który ma spore umiejętności. Ma odpowiednie możliwości, aby grać w polskiej lidze. Jest szybki, potrafi zrobić różnicę. To zawodnik prawonożny, który wie, jak strzelać bramki, sporo asystuje. Poza tym to spory talent, z którego przyszły pracodawca na pewno będzie zadowolony.

 

Tym pracodawcą będzie Legia?

 

A skąd wiesz, że chce go Legia?

 

Takie głosy słychać w klubowych korytarzach.

 

Ja nic o tym nie wiem. Rozmawiałem z Adamem o Ekstraklasie, lecz nie o żadnym konkretnym klubie. Pytał o ligę, o siłę zespołów. Był zadowolony z tego, co mu powiedziałem. Uważam, że Polska byłaby dla niego najlepszym wyborem.

 

Dlaczego?

 

Bo Adam musi grać regularnie, musi się rozwijać. Przed nami Euro 2016, na które wszyscy chcemy przecież pojechać. Mam z nim dobry kontrakt, nie tylko na boisku, ale także poza nim. To świetny kolega. Dlatego fajnie byłoby spotkać go w Warszawie. Szczerze mówiąc to czekam na jego wybór ze zniecierpliwieniem… Zdradził mi, że decyzję podejmie niedługo.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze