Premier League: Boruc broni karnego, Fabiański blisko gola na Old Trafford! (WIDEO)

Artur Boruc obronił rzut karny w "polskim" meczu Leicester - Bournemouth (0:0, Marcin Wasilewski 90 minut na ławce), a Swansea Łukasza Fabiańskiego poległo w Manchesterze z United 1:2. W ostatniej minucie polski bramkarz był blisko zdobycia bramki!

Między słupkami Bournemouth stanął tradycyjnie Artur Boruc, ale po przeciwnej stronie - w zespole Leicester - zabrakło Marcina Wasilewskiego. 35-latek spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Boruc z kolei w 59. minucie obronił karnego! Strzelał Riyad Mahrez, czwarty snajper Premier League (13 goli). Ostatecznie mecz 15. drużyny z wiceliderem skończył się bezbramkowym remisem.

Derby Barcelony na zero! Lider w Madrycie?

Do przerwy świetnie spisywał się Łukasz Fabiański. Polak puścił gola dopiero w 48. minucie, kiedy po znakomitej wrzutce Ashleya Younga, najmniejszych szans nie dał mu Anthony Martial. W 71. minucie wyrównał co prawda Gylfi Sigurdsson, ale po chwili za sprawą Wayne'a Rooneya było już 2:1.

Co ciekawe, w piątej minucie doliczonego czasu gry Fabian prawie zdobył gola! Polak wpadł w pole garne, wyskoczył do piłki zagrywanej z rzutu rożnego i uderzył głową minimalnie obok bramki Davida De Gei. Zobaczcie sami:

W pierwszym meczu 20. kolejki Premier League West Ham United pokonał Liverpool 2:0. Faworytów już w 10. minucie na ziemię sprowadził Michail Antonio, który po świetnym dośrodkowaniu Ennera Valencii, wpakował piłkę do siatki efektownym szczupakiem. Na podopiecznych Juergena Kloppa gol podziałał, jak płachta na byka. W przeciągu całego meczu oddali aż 22 strzały, w tym... tylko jeden celny. Młotom wystarczyła akcja z 55. minuty. Mark Noble na główkę do Andy'ego Carrolla i byli koledzy 26-latka upokorzeni.

To już siódmy mecz WHU bez porażki. Londyńczycy przeskoczyli tym samym w tabeli Liverpool i - chociaż na chwilę - uplasowali się na szóstym miejscu.

Ze spotkań, które zaczęły się o 16:00, do przerwy gol padł tylko w jednym. Patrick van Aanholt z Sunderlandu pokonał bramkarza Aston Villi, Bena Guzana. Po przerwie natomiast worek się rozwiązał. Arsenal za sprawą Laurenta Koscielnego i genialnej asysty Oliviera Giroud pokonał Newcastle, West Bromwich Albion wygrało 2:1 ze Stoke, a Norwich 1:0 z Southamptonem.