Genialne BBC, czerwony Kovacić, typowy Pepe. Real remisuje z Valencią

Real Madryt zremisował na Estadio Mestalla z Valencią 2:2. Na uwagę zasługuje szczególnie otwierące trafienie Karima Benzemy. Francuz zwieńczył piękną akcję całego tercetu BBC. Dzięki punktowi Królewscy umacniają się na trzecim miejscu La Liga, ale do pierwszego Atletico brakuje im aż czterech oczek.

Valencia pod wodzą Gary'ego Nevilla jeszcze nie wygrała. Anglik powoli traci zaufanie kibiców. Ich sympatii nie stracił za to Rafa Benitez, który spędził w Walencji cztery piękne lata, okraszone dwoma mistrzostwami Hiszpanii i Pucharem UEFA. W niedzielny wieczór odwiedził stare śmieci po raz pierwszy od 11 lat. Fani przywitali go transparentem: "Przeżyliśmy z tobą najpiękniejsze lata w historii klubu", co rusz skandowali jego nazwisko, ale szkoleniowiec nie zamierzał ich oszczędzać.

Puchar Francji: AS Monaco gromi! Dziesięć goli w siatce rywali

W 16. minucie genialną akcję przeprowadziło trio BBC. Karim Benzema przed szesnastką do Garetha Bale, ten błyskawicznie piętkną do Cristiano Ronaldo, po chwili piłka znów u stóp Benzemy, który nie dał Jaume najmniejszych szans.

Ostatnia minuta pierwszej połowy to "Pepe w sosie własnym". Portugalczyk sfaulował we własnym polu karnym rozpędzonego Andre Gomesa. Sędzia wskazał na "wapno", a jedenastkę na gola zamienił wychowanek Realu, Dani Parejo.

W 68. minucie za brutalny faul z boiska wyleciał Mateo Kovacić.

W 82. minucie po kapitalnej wrzutce Toniego Krossa, gola głową zdobył Gareth Bale.

A 40 sekund później wynik spotkania ustalił Paco Alcacer.

Gary Neville ratuje cenny punkt. Na lidera Benitez musi jeszcze trochę poczekać.