Prognozy 2016: Polacy podbiją bokserski świat?

Sporty walki

Szykuje się piękny rok dla polskich pięściarek i pięściarzy. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach Polacy powalczą o mistrzowskie tytuły. Pewny potyczki o pas jest już Artur Szpilka.

Najbliższy rok w pięściarstwie może przynieść nam, kolejnych po Krzysztofie Głowackim, polskich mistrzów świata. Już w styczniu Artur Szpilka zmierzy się z panującym czempionem WBC w wadze ciężkiej Deontayem Wilderem. Jeśli wygra będzie pierwszym Polakiem, który zdobędzie mistrzostwo świata w królewskiej kategorii. W wadze ciężkiej w tym roku będzie się działo najwięcej. Prawie dogadany jest jest rewanż Władymira Kliczki z Tysonem Furym. Tyle, że już nie o cztery tytuły. Federacja IBF odebrała Brytyjczykowi swój pas, o który 16 stycznia na gali Szpilka - Wilder zmierzą się Wiaczesław Głazkow z Charlsem Martinem. Po ponad trzech latach wraca David Haye. O pas chce walczyć Aleksander Powietkin.

 

2015 rok w sportach walki

W obronie pasa WBO Krzysztof Głowacki zmierzy się prawdopodobnie ze Stevem Cunninghamem. W tej samej wadze Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, jeżeli pokona Beibuta Szumenowa zdobędzie tymczasowy pas WBA.


Po tytuły mogą sięgnąć także panie. Ewa Brodnicka i Ewa Piątkowska są mistrzyniami Europy i odważnie mówią, że tytuły mistrzyń świata to tylko kwestia czasu.

W Polsce zdecydowanie najważniejszymi wydarzeniami będą, po raz pierwszy dwie w jednym roku, gale Polsat Boxing Night. Pierwsza już drugiego kwietnia. W walce wieczoru Tomasz Adamek. Pasjonujące może być planowane starcie utalentowanego Cruisera Michała Cieślaka z dwukrotnym rywalem "Diablo" Francisco Palaciosem. Lista pięściarzy, którzy mogą walczyć na Polsat Boxing Night jest długa, a są na niej m.in niepokonany w wadze ciężkiej Izu Ugonoh oraz były mistrz Europy w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz. Kwietniowa i listopadowa gala Polsat Boxing Night w Tauron Arenie Kraków.

Prognozę na rok 2016 zobacz w załączonym materiale wideo.

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie