Znamy skład reprezentacji Niemiec na turniej w Berlinie

Inne
Znamy skład reprezentacji Niemiec na turniej w Berlinie
fot. Cyfrasport

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Niemiec Vital Heynen podał 14. osobowy skład na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który od 5 do 10 stycznia zostanie rozegrany w Berlinie. W ekipie zabrakło kontuzjowanych Roberta Kromma i Jochena Schoepsa, o igrzyska powalczą m.in. znani z PlusLigi Lukas Kampa, Marcus Böhme i Sebastian Schwarz.

Niemcy wystąpią w roli gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Vitala Heynena na zakończenie fazy grupowej (piątek, 8 stycznia - godzina 20.00) zmierzą się z reprezentacją Polski. Belgijski selekcjoner Niemców Vital Heynen przy ustalaniu składu nie mógł wziąć pod uwagę kontuzjowanych Roberta Kromma i Jochena Schoepsa.

 

Siatkarze już w Berlinie!

 

Z szerokiego składu reprezentacji Niemiec szansy występu w berlińskim turnieju nie dostali: Michael Andrei, Daniel Malescha i Dirk Westphal.

 

Skład Niemiec na turniej kwalifikacyjny w Berlinie:

 

Rozgrywający: Lukas Kampa (Cerrad Czarni Radom - Polska), Patrick Steuerwald (TSV Herrsching).
Atakujący: Christian Dünnes (United Volleys RheinMain), Georg Grozer(Samsung Bluefangs - Korea), Simon Hirsch (Latina - Włochy).
Przyjmujący: Christian Fromm (Sir Safety Perugia - Włochy), Denis Kaliberda (Sir Safety Perugia - Włochy), Sebastian Schwarz (Lotos Trefl Gdańsk - Polska), Tom Strohbach  (TV Rottenburg).
Środkowi: Marcus Böhme (Cuprum Lubin - Polska), Tim Broshog (Maaseik - Belgia), Philipp Collin (Tours - Francja)
Libero: Markus Steuerwald (Paris Volley - Francja), Ferdinand Tille (TSV Herrsching).

RM, volleyball-verband.de

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze