Do rozpoczęcia Euro 2016 w Polsce pozostały już niespełna dwa tygodnie. Przez najbliższe dni biało-czerwoni będą trenowali w Tauron Arenie Kraków, która będzie głównym obiektem mistrzostw. W niedzielę odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Michaela Bieglera.

 

Michael Biegler o...

 

… rozwoju reprezentacji:

 

Finalizujemy naszą długą drogę, którą rozpoczęliśmy październiku 2012 roku. W moich oczach drużyna w tym okresie osiągnęła dobre wyniki, rozwinęła się. W grupie na mistrzostwach świata w Hiszpanii grała bardzo dobrze, podobnie było w eliminacjach do ME w Danii. Od marca 2013 roku ten zespół żyję nową filozofią gry – tak było na Euro w Danii i Mundialu w Katarze.

 

Syprzak: Nasza mieszanka wybuchowa wypali!

 

… zdrowiu zawodników:

 

Moi zawodnicy mają jeszcze szansę, aby pokazać się przed zbliżającymi się mistrzostwami. Chciałbym, aby konkurencja na niektórych pozycjach wciąż trwała. Jak wyglądają kwestie zdrowotne? W tej chwili Rafał Przybylski ma problemy z okiem i z naszym lekarzem uda się do specjalisty. Michał Jurecki ma małe kłopoty z kolanem. Do treningu musimy wprowadzać go bardzo spokojnie, ale o niego się nie martwię. Natomiast Andrzej Rojewski w poniedziałek przejdzie badania w Warszawie.

 

… rywalach na Euro:

 

Wiemy dokładnie czego możemy oczekiwać od naszych przeciwników, czyli Serbii, Macedonii i Francji. Wszystkie te reprezentacje mają podobny sposób gry. Musimy się na to przygotować.

 

Wszystkie wypowiedzi Michaela Bieglera na konferencji prasowej zobacz w materiale wideo.