Przed świętami w siedzibie "Niebieskich" gościli przedstawiciele angielskiego zespołu. Rozmawiali z nastoletnim golkiperem, jego rodzicami i szefami Ruchu. Wcześniej o mierzącego 190 cm bramkarza pytali też działacze obu Manchesterów - City i United. Trzecia oferta okazała się najbardziej przekonująca.

 

Polacy za granicą: Wspaniałe występy bramkarzy. Wpadka Krychowiaka

 

Urodzony w Rudzie Śląskiej Grabara jest wychowankiem tamtejszego Wawelu Wirek, potem był zawodnikiem Stadionu Śląskiego i został ściągnięty do 14-krotnego mistrza Polski. Trafił do zespołu juniorów, w listopadzie zadebiutował w seniorskiej drużynie trzecioligowych rezerw. "Jest u nas od 12. roku życia. Kilka miesięcy temu podpisaliśmy z nim kontrakt obowiązujący do 2018 roku, a teraz bardzo chciał go mieć u siebie Liverpool" - powiedział PAP Dariusz Smagorowicz, prezes i współwłaściciel chorzowskiego klubu.


Bramkarzem Liverpoolu był w przeszłości Jerzy Dudek. Wygrał z tym zespołem Ligę Mistrzów w 2005 roku. Trafił na Anfield z ekstraklasowego Sokoła Tychy przez holenderski Feyenoord Rotterdam. Kiedy odchodził z Tychów w 1996 roku, mając 23 lata, Holendrzy zapłacili za niego 100 tys. dolarów. "Dzisiaj są inne czasy i w grę wchodzą inne pieniądze. Z pewnością ogromne znaczenie w zainteresowaniu polskimi zawodnikami mają wyniki naszej reprezentacji i marka, jaką wyrobili sobie i rodakom nasi piłkarze występujący w zagranicznych klubach" - dodał Smagorowicz, który nie chciał ujawnić finansowych szczegółów ewentualnego transferu.