Francuzi przewidują: Polska zremisuje z Niemcami i zagra w półfinale Euro!

Dziennikarze "France Football" postanowili po swojemu przeanalizować to, co może wydarzyć się na mistrzostwach Europy, które w czerwcu odbędą się w ich kraju. Według nich reprezentacja Polski dojdzie aż do półfinału, a wcześniej zremisuje m.in. z Niemcami i wygra grupę.

"France Football" opublikowało kilka wydarzeń, które krok po kroku opisują przebieg Euro 2016. Nie brakuje niespodzianek, dramatów, zwrotów akcji i rekordów. Choć momentami widać, że czasami mogła ponieść ich fantazja, to chyba nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby ich przewidywania się sprawdziły. Reprezentacja Polski na pewno będzie wymieniania w roli "czarnego konia" turnieju, ale awans do półfinału byłby czymś wspaniałym.

Oto wszystkie najważniejsze momenty, o których wspomina "France Football":

Problemy gospodarzy

Francja będzie miała ogromne problemy w meczu otwarcia z Rumunią, która w eliminacjach straciła zaledwie dwa gole! Na kwadrans przed końcem na boisku pojawi się jednak napastnik Manchesteru United Anthony Martial, a siedem minut później po asyście Oliviera Giroud strzeli zwycięskiego gola.

Zlatan wraca do Paryża

Zlatan Ibrahimovic ledwo co odszedł z Paris Saint-Germain, a już musiał do stolicy Francji wrócić. Konkretnie na mecz Szwecja - Irlandia. Kibice z ustęknieniem na niego czekali, ale to nie on został bohaterem. Piękna bramka Kima Kallstroema dała Szwedom zwycięstwo 2:1.

Polska - Niemcy 2:2!

To przewidywanie interesuje nas najbardziej. Polska mierzyła się z Niemcami w eliminacjach, jednak los skrzyżował ich ponownie w turnieju finałowym. To było jednak z najbardziej elektryzujących starć w fazie grupowej i zdecydowanie nie zawiodło. Padł remis 2:2, a wyrównanie biało-czerwonym zapewnił Kamil Grosicki, który w styczniu zmienił barwy klubowe i trafił do Eintrachtu Frankfurt. Dzięki temu biało-czerwoni zajmą pierwsze miejsce w grupie, wyprzedzając Niemców bilansem bramkowym.

Rekordzista Ronaldo

Portugalia wygra z Austrią 3:1, a hat-trickiem popisze się Cristiano Ronaldo. To będzie jego turniej: w fazie grupowej strzeli aż sześć goli, a całe mistrzostwa Europy zakończy z ośmioma trafieniami i wyrówna rekord Michela Platiniego z 1984 roku.

Duet Kane-Rooney zniszczy marzenia rewelacji

I znowu nasza grupa. Irlandia Północna niespodziewanie pokonała Ukrainę 2:0 i awansował do fazy pucharowej! W niej los skrzyżował ją z Anglią. To był jednak koniec przygody dzielnych żołnierzy Michaela O'Neilla. Rywalem byli Anglicy, którzy pewnie wygrali 2:0. Po golu i asyście zanotowali Harry Kane i Wayne Rooney.

Fatalny turniej Włochów

Włosi potwierdzili, że ich reprezentacja nie ma się najlepiej. W fazie grupowej zajęli dopiero trzecie miejsce - za Belgią i Szwecją. To oznaczało, że w kolejnej rundzie trafili na Francuzów, którzy mieli więcej sił, gdyż w ostatnim meczu grupowym ze Szwajcarią (0:0) wystawili rezerwowe zestawienie. Nie przełożyło się to aż tak na wynik, ale dwa gole Antoine'a Griezmanna zagwarantowały wygraną gospodarzom (2:1).

Niemcy odpadną już w ćwierćfinale!

Niemcom nie wiodło się na tych mistrzostwach. Dawało o sobie znać zmęczenie trudnym sezonem ligowym. Środek pola nie funkcjonował, tak jak trzeba. Zaczęło się od remisu z Polską, później wymęczonego zwycięstwa ze Szwajcarią, aż w końcu na drodze mistrzów świata stanęli Hiszpanie. I do tego mecz ułożył się fatalnie: Toni Kroos wyleciał z boiska tuż przed przerwą. W drugiej połowie gracze Vicente del Bosque byli po prostu lepsi i wygrali 3:1.

Polska odpada w półfinale, niespodziewany bohater

Euro 2016 było pełne niespodzianek. Prócz porażki Niemców już w ćwierćfinale, z turnieju szybko odpadła także faworyzowana Belgia, która nie dała rady Chorwacji. Oznaczało to, że Polska miała nieco łatwiejszą drogę i w półfinale trafiła na Francję. Do 119. minuty utrzymywał się wynik 2:1 dla podpiecznych Adama Nawałki, lecz wtedy wyrównał... Nabil Fekir, którego Didier Deschamps niespodziewanie powołał do kadry, mimo bardzo długiej pauzy. W serii jedenastek piłkarz Lyonu wykorzystał decydujący rzut karny.

Hiszpanie znowu najlepsi

W finale spotkali się Francuzi oraz Hiszpanie. Ostatecznie trzeci tytuł z rzędu wywalczą ci drudzy po zwycięstwie z gospodarzami 2:0. Z roli lidera w decydującym meczu nie wywiąże się Griezmann, który zmarnuje rzut karny.

Na wszystko należy patrzeć oczywiście z przymrużeniem oka...