TOP 10 nokautów MMA/K-1 2015 roku (WIDEO)

Sporty walki

Solą wszystkich sportów walki są spektakularne nokauty. Na sportowych antenach Polsatu widzieliśmy wiele efektownych zakończeń pojedynków podczas gal KSW oraz FEN. Które najbardziej przypadły nam do gustu? Zapraszamy na subiektywny ranking TOP 10 nokautów MMA/K-1 2015 roku!

10. Jim Wallhead pok. Rafała Moksa (KSW 32)

Jim Wallhead nie dał żadnych szans Rafałowi Moksowi w wymianach stójkowych. Brytyjczyk w drugiej rundzie serią ciosów posłał na deski szczecinianina, a sędzia Tomasz Bronder nie zawahał się przerwać błyskawicznie pojedynku.

 

FEN: Najlepsze momenty gal z 2015 roku


9. Tomasz Narkun pok. Gorana Reljica (KSW 32)

W rewanżowym pojedynku polsko-chorwackim Tomasz Narkun nie musiał szukać swojej szansy w parterze. Reprezentant Berserkers Team po celnym prawym sierpowym dokończył dzieła zniszczenia i zgarnął pas kategorii półcięzkiej KSW. Dla Polaka było to pierwsze zwycięstwo przez nokaut w karierze.

8. Aziz Karaoglu pok. Jaya Silvę (KSW 31)

Reprezentant Niemiec pochodzący z Turcji powrócił do zawodowego MMA po dwóch latach przerwy. Na KSW 31 w nieco ponad półtorej minuty pokonał Jaya Silvę. Już po pierwszym celnym ciosie Amerykanin zatańczył na nogach, a później bezradny przyjął potężne uderzenia na głowę.

7. Paweł Żelazowski pok. Artura Piotrowskiego (FEN 8)

Początek walki dla Żelazowskiego nie był łatwy. Zawodnik z Białej-Podlaskiej nie mógł początkowo poradzić sobie z agresywnym Piotrowskim, ale w drugiej rundzie potężnym obszernym prawym dosłownie ściął z nóg swojego rywala.

6. Maiquel Falcao pok. Bretta Coopera (KSW 32)

Cooper w pierwszym występie dla KSW pokazał się ze świetnej strony w rywalizacji z Mamedem Khalidovem. W drugim pojedynku nie miał nawet okazji, aby zaprezentować swoje umiejętności. Już po 59 sekundach Falcao prawym sierpowym na szczękę.

5. Victor "Kiko" Marinho pok. Tymoteusza Świątka (FEN 6)

Pierwszy pojedynek mistrzowski w organizacji Fight Exclusive Night nie powininen dojść do piątek rundy, ale tak się stało. W ostatniej odsłonie krwawej batalii Świątek padł nieprzytomny na deski po serii lewy-prawy prosty. Nokaut brutalny, ale bardzo efektowny.

4. Mamed Khalidov pok. Michała Materlę (KSW 33)

Na walkę Materli i Khalidova czekali kibice od wielu lat. W końcu zawodnicy zdecydowali się podjąć wyzwanie, a sam pojedynek w krakowskiej Tauron Arenie trwał bardzo krótko. Już po 31 sekundach Khalidov z zimną krwią zakończył walkę, a publiczność na trybunach zamarła.

3. Michał Ronkiewicz pok. Łukasza Szulca (FEN 9)

Michał Ronkiewicz we Wrocławu zapisał na swoim koncie najbardziej spektakularny nokaut w historii organizacji FEN. Potężne prawe wysokie kopnięcie doszło na głowę szulca, który bezładnie padł na deski klatkoringu.

2. Mariusz Pudzianowski pok. Rollesa Gracie (KSW 31)

Mariusz Pudzianowski po zwycięstwie z Pawłem Nastulą na KSW 29 stanął przed kolejnym sportowym wyzwaniem. Pudzian nie dał żadnych szans Rollesowi Graciemu i już po niespełna trzydziestu sekundach obszernym cepem zwalił z nóg Brazylijczyka.

1. Karol Bedorf pok. Michała Kitę (KSW 33)

Wielu skazywało Bedorfa na pożarcie w rywalizacji z Kitą. Po pierwszej, słabszej rundzie reprezentant Berserkers Team uruchomił swoje nogi i w połowie drugiej odsłony prawym wysokim kopnięciem znokautował Kitę.

 

Materiał wideo z najlepszymi nokautami 2015 roku

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie