Adam Gyurcso jednak w Pogoni Szczecin!

Piłka nożna
Adam Gyurcso jednak w Pogoni Szczecin!
fot. PAP

Adam Gyurcso ostatecznie trafi do Ekstraklasy, tyle że nie do żadnego z klubów, o których w ostatnim czasie było najgłośniej. Walkę z Lechem Poznań i Legią Warszawa o zawodnika z Węgier wygrała Pogoń Szczecin.

- Rozmawiałem z Adamem o Ekstraklasie, lecz nie o żadnym konkretnym klubie. Pytał o ligę, o siłę zespołów. Był zadowolony z tego, co mu powiedziałem. Uważam, że Polska byłaby dla niego najlepszym wyborem - mówił w rozmowie z Polsatsport.pl Nemanja Nikolic - supersnajper Legii Warszawa. I ostatecznie Gyurcso skorzystał z jego rad i do Polski się przeniesie, tyle że nie do stołecznego zespołu. Węgier wybrał Pogoń Szczecin.

 

Najlepszy strzelec ligi rumuńskiej na celowniku Lecha Poznań


Pogoń szukała kogoś, kto wzmocni ich siłę ognia na skrzydle. Gyurcso był opcją numer jeden: gdyby jednak nie udało się go ściągnąć, opcją zastępczą był Gergo Lovrencsics z Lecha Poznań. Nowy nabytek szczecinian ma 24 lata (rocznikowo 25) i przez większą część kariery reprezentował barwy Videotonu. Węgra obserwował także Celtic Glasgow, lecz nie przejawiał takiej determinacji jak Pogoń.

Gyurcso przeniesie się do Szczecina na zasadzie wolnego transferu, gdyż 31 grudnia wygasła jego umowa z poprzednim zespołem. To najgłośniejszy transfer Pogoni w tym okienku, wcześniej klub poinformował o pozyskaniu Kamila Drygasa, Kitano. Z wypożyczenia wrócił także Dawid Kort.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie