Puchar Hopmana: Krecz Williams, zwycięstwo Australii

Tegorocznej edycji Pucharu Hopmana Serena Williams nie zaliczy do najlepszych. Najlepsza tenisistka świata kreczowała we wtorkowym meczu z Jarmilą Gajdosovą, a ekipa USA przegrała ze Złotą Australią 0:3.

Williams nie przystąpiła już do poniedziałkowego meczu z Eliną Svitoliną z powodu stanu zapalnego kolana. W spotkaniu z Ukrainką zastąpiła ją Vicky Duval. Ostatecznie w drugim dniu imprezy drużyna USA przegrała z Ukrainą 1:2.

Puchar Hopmana: Drugie zwycięstwo Ukrainy!

Mimo wszystko Williams postanowiła przystąpić do wtorkowych rozgrywek przeciwko Złotej Australii. Pierwszego seta z Gajdosovą najlepsza tenisistka świata przegrała 5:7, a w drugim, przy stanie 1:2, musiała przerwać spotkanie. Ostatecznie gospodarze pokonali Stany Zjednoczone 3:0, ponieważ w meczu panów Lleyton Hewitt wygrał z Jackiem Sockiem 7-5 6-4 (do miksta już nie doszło).