Rewanż za finał Ligi Mistrzów! Resovia ograła Zenit

Siatkówka
Rewanż za finał Ligi Mistrzów! Resovia ograła Zenit
fot. Cyfrasport

Siatkarze Asseco Resovii wygrali 3:1 w towarzyskim spotkaniu z Zenitem Kazań. Oba zespoły wystąpiły co prawda bez reprezentantów, którzy w Berlinie walczą w kwalifikacjach olimpijskich, jednak na parkiecie Hali Podpromie w obu ekipach można było zobaczyć kilka gwiazd światowej siatkówki.

Mecz był awizowany jako rewanż za ubiegłoroczny finał Ligi Mistrzów. Zenit wygrał wówczas w berlińskiej Max-Schmelling-Halle 3:0; dziś w tej samej hali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio rywalizuje kilku zawodników obu ekip. W drużynie mistrza Polski zabrakło Bartosza Kurka, Fabiana Drzyzgi i Damiana Wojtaszka oraz grających w reprezentacjach Bułgarii - Nikołaja Penczewa i Francji - Juliena Lyneela. Z kolei w rosyjskim zespole nie grali Maksim Michajłow, Aleksiej Wierbow, Andriej Aszczew, a także libero reprezentacji Bułgarii Teodor Sałparow.

 

Będzie pudło! Mistrzowie świata zaczynają turniej w Berlinie

 

Siatkarze Asseco Resovii wygrali z Zenitem Kazań 3:1 (22:25, 25:21, 25:21, 25:23). Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został rozgrywający gospodarzy Lukas Tichacek.

 

Obie ekipy spotkają się jeszcze w czwartek, w drugim dniu Międzynarodowego Turnieju o puchar prezydenta Krosna. W trzydniowej imprezie swój udział zapowiedział także AZS Politechnika Warszawska.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze