Kolejny gol Jagra. Dziesiąte z rzędu zwycięstwo "Panter"

Czeski hokeista Jaromir Jagr znów zdobył gola, a jego zespół Florida Panthers pokonał na wyjeździe Buffalo Sabres 5:1 we wtorkowym meczu ligi NHL. "Pantery" odniosły dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Jagr "otworzył" wynik spotkania, wpisując się na listę strzelców w 10. minucie. W tym sezonie Czech, który 15 lutego skończy 44 lata, ma już w dorobku 14 bramek i 15 asyst. Liderem tzw. klasyfikacji kanadyjskiej jest Patrick Kane (Chicago Blackhawks) - 59 pkt (23+36).

W 23. minucie wyrównał Ryan O'Reilly, ale potem gole zdobywali już tylko przyjezdni, w tym w samej końcówce Jonathan Huberdeau i Brandon Pirri.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów Jagr z 736 golami wciąż zajmuje czwarte miejsce. Od trzeciego Bretta Hulla dzieli go jednak już tylko pięć trafień. Prowadzi w tym zestawieniu legendarny Wayne Gretzky - 894 gole, a drugi jest Gordie Howe - 801.

Czech jest też czwarty w klasyfikacji kanadyjskiej. W niej do plasującego się na trzeciej pozycji Howe'a traci 19 pkt.

"Pantery" odniosły we wtorek dziesiąte zwycięstwo z rzędu i wciąż zajmują drugą lokatę w Konferencji Wschodniej, dziewięć punktów za Washington Capitals.

W innym spotkaniu hokeiści Columbus Blue Jackets przegrali z Minnesota Wild 2:4. Drugim w tym sezonie i czwartym w karierze hat-trickiem popisał się Zach Parise.

Co ciekawe, w ostatniej minucie strzelono aż trzy gole. Najpierw Paris uzyskał bramkę na 3:1, potem kontaktowego gola zdobył Nick Folingo (59.44). Zaledwie dwie sekundy później rezultat ustalił Mikael Granlund - posłał krążek do pustej bramki, gdyż rywale wycofali bramkarza.

Poprzednio dwa gole w dwie sekundy na lodowiskach NHL padły 19 grudnia 1987 roku w konfrontacji St. Louis Blues i Boston Bruins.