Stanowisko Valve w sprawie banów za ustawianie meczów

Inne
Stanowisko Valve w sprawie banów za ustawianie meczów
@VALVE

Twórcy Counter-Strike: Global Offensive w dniu wczorajszym za pośrednictwem oficjalnego bloga wydali oświadczenie dotyczące stanowiska firmy w sprawie banów dla graczy zamieszanych w ustawianie meczów. Valve poinformowało, że nałożone na zawodników kary są permanentne.

Od nałożenia pierwszych banów przez Valve na graczy zamieszanych w ustawianie meczów minął już prawie rok. Tym samym wiele osób oczekiwało na oficjalny finał sprawy, jako że wcześniej twórcy CS:GO nie odnieśli się co do długości kar dla zawodników. W opublikowanym na oficjalnym blogu Counter-Strike: Global Offensive oświadczeniu, podano informację, iż nałożone bany są dożywotnie i ukarane osoby już nigdy nie będą mogły wziąć udziału w żadnym turnieju organizowanym przez Valve.

 

Przypomnijmy, że wśród graczy zamieszanych w całą aferę znajdują się między innymi byli zawodnicy iBUYPOWER czy Epsilon Esports. W tym niechlubnym gronie znaleźli się niestety również Polacy, dla których oznacza to koniec marzeń o profesjonalnej grze w CS:GO.

 

Decyzja Valve wydaje się być ostateczna, tym bardziej, że w wspomnianym oświadczeniu nie pojawia się ani jedno słowo dotyczące ewentualnej możliwości rehabilitacji przez ukaranych zawodników. Dla wielu graczy jest to zatem jasny sygnał od twórców gry, że żadne zachowanie wypaczające ducha prawdziwej, uczciwej rywalizacji w Counter-Strike: Global Offensive nie będzie tolerowane.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze