Kilka dni temu, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych DreamHack poinformowało, że w 2016 roku na turnieje Counter-Strike: Global Offensive przeznaczy aż milion dolarów. Dziś kultowa marka zapowiedziała, że w bieżącym roku będziemy świadkami dwóch imprez z serii DreamHack Masters. Pierwsza z nich odbędzie się już w kwietniu w Szwecji.

 

W DreamHack Masters Malmö weźmie udział szesnaście najlepszych drużyn z całego świata. Osiem z nich zostanie bezpośrednio zaproszona do udziału w turnieju przez organizatorów, zaś pozostała ósemka zostanie wyłoniona w internetowych kwalifikacjach.

 

Zmagania odbywać się będą w dwóch lokalizacjach – faza grupowa turnieju, zostanie rozegrana w Sztokholmie w studio DreamHack (między 12 a 14 kwietnia – przyp. red.), zaś faza pucharowa odbędzie się już między 16 a 17 kwietnia w Malmö Arena (druga co do wielkości zamknięty obiekt w Szwecji, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa hokejowa drużyna Malmö Redhawks – przyp. red.). Łączna pula nagród przeznaczona na pierwszy turniej z serii DH Masters to 250 000 dolarów!