Małecki i Ondrasek blisko Wisły Kraków

Piłka nożna
Małecki i Ondrasek blisko Wisły Kraków
fot. PAP
Patryk Małecki znowu w koszulce z Białą Gwiazdą?

Patryk Małecki i Czech Zdenek Ondrasek ustalili warunki kontraktu z Wisłą Kraków. O ile przejdą pozytywnie testy medyczne będą piłkarzami krakowskiego zespołu - poinformował prezes klubu Piotr Dunin-Suligostowski.

Małecki pochodzi z Suwałk, ale jeszcze jako junior został zawodnikiem Wisły. W 2014 r. pomocnik ten był zawodnikiem Pogoni Szczecin. Z kolei Ondrasek jest napastnikiem. Dzięki 27-latkowi w krakowskim zespole ma mieć konkurencję na tej pozycji Paweł Brożek. Podczas piątkowej konferencji prasowej Dudin-Suligostowski podkreślił, że na tych dwóch zawodników nie ma się skończyć lista pozyskanych w zimie piłkarzy. Przyznał, że najprawdopodobniej umowę z klubem podpisze obrońca GKS Katowice Rafał Pietrzak. Ma ona obowiązywać od 1 lipca 2016 r. Wisła będzie się jednak starać, aby tego obrońcę udało się ściągnąć jeszcze zimą.

 

- Celem bezwzględnym jest awans do czołowej ósemki po pierwszej fazie rozgrywek – powiedział prezes.

 

Dodał, że po osiągnięciu tego zespół ma walczyć o inne cele: „O jakie, to dziś bardzo trudno powiedzieć. Jednak Wisła Kraków zawsze walczy o te najwyższe”.

 

- Na 1 stycznia 2016 r. spółka uregulowała wszystkie opłaty, należności wynikające z licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przede wszystkim dotyczy to zawodników, kadry trenerskiej oraz zobowiązań publiczno-prawnych. Odnośnie innych zadłużeń, w ogromnej części objętych ugodami, to informuję, iż wszystkie są regulowane na bieżąco - dodał Dunin-Suligostowski.

 

Po 21 kolejkach piłkarskiej ekstraklasy, które rozegrano w 2015 r., wiślacy w tabeli zajmują 12. miejsce z dorobkiem 23 punktów (rozpoczęli sezon z jednym ujemnym).

 

Przygotowanie do rywalizacji w pierwszej połowie 2016 r. krakowianie rozpoczną w poniedziałek. Pod koniec ubiegłego roku doszło do zmiany trenera. Duet Marcin Broniszewski - Kazimierz Kmiecik zastąpił były trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski.

 

- Chciałbym poprzez pracę w Wiśle potwierdzić moją klasę trenerską, znaleźć się z nim w tabeli na miejscu, gdzie Wisła powinna być zawsze – czyli w górnej jej części - powiedział w piątek nowy szkoleniowiec krakowskiej drużyny.

 

Zawodnicy "Białej Gwiazdy" mają w trakcie przygotowań rozegrać pięć sparingów. Ich rywalami będą: MSK Zilina (22.1), Ferencvarosi TC (26.1), Botew Płowdiw (28.1), Hajduk Split (31.1) oraz Górnik Zabrze (5.2). Udadzą się też na 10-dniowe zgrupowanie do Turcji (Belek).

 

W pierwszym ligowym meczu w 2016 r. zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (12 lutego). W sierpniowym pojedynku tych drużyn, na stadionie "Białej Gwiazdy", było 4:2.

mjr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze