PŚ w biathlonie: Triumf Hildebrand, słaby występ Polek

Niemka Franziska Hildebrand wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła o 0,3 s liderkę klasyfikacji generalnej Czeszkę Gabrielę Soukalovą. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik zajęła 24. miejsce.

Magdalena Gwizdoń uzyskała 26., a Monika Hojnisz - 28. wynik. Punktów nie zdołała wywalczyć Weronika Nowakowska, którą sklasyfikowano na 47. pozycji. Cała czwórka weźmie jednak udział w sobotnim biegu na dochodzenie na 10 km.

Biathlonowe mistrzostwa Europy w Polsce niezagrożone

Zabraknie w nim za to Kamili Żuk, która przy strzelaniu w postawie stojąc spudłowała aż cztery razy i zajęła 90. miejsce.

Pretensje do siebie może mieć Soukalova, która wyjeżdżając ze strzelnicy zapomniała kijka. Musiała się po niego wrócić, co zajęło jej kilka sekund, i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Na podium stanęła również Finka Kaisa Makarainen - 2,3 s straty do Hildebrand.