Puchar Świata w biathlonie: Norweskie podium sprintu w Ruhpolding

Norwegowie zajęli wszystkie miejsca na podium sprintu na 10 km w Ruhpolding, gdzie odbywa się czwarta runda biathlonowego Pucharu Świata. Wygrał Johannes Thingnes Boe, przed starszym bratem Tarjei oraz Emilem Hegle-Svendsenem. 50. miejsce zajął Mateusz Janik.

Czołowa trójka była bezbłędna na strzelnicy, w przeciwieństwie do czwartego Francuza Martina Fourcade'a, który spudłował raz. Zdobywca Kryształowej Kuli w czterech ostatnich sezonach utrzymał jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Gregor Schlierenzauer kończy sezon! Ot, taki pomysł na 26. urodziny

We wszystkie cele trafił również Janik, który zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Nie wystąpią w nim za to ani Grzegorz Guzik, ani Łukasz Szczurek.

Młodszy z braci Boe, 22-letni Johannes Thingnes, wygrał zawody PŚ po raz dziewiąty w karierze. Jeden z poprzednich triumfów odniósł podczas mistrzostw świata w Kontiolahti w marcu 2015 roku, zdobywając złoty medal w sprincie.

O godzinie 14.30 na dystansie 7,5 km powalczą kobiety. Awizowany jest start pięciu Polek.