Road to Las Vegas: Polacy przegrywają w finale

E-sport
Road to Las Vegas: Polacy przegrywają w finale
@ELEAGUE

Polska formacja Lounge Gaming przegrała w finale turnieju ELEAGUE Road to Las Vegas z północnoamerykańskim OpTic Gaming. Szpero i spółka, za zajęcie drugiego miejsca w turnieju zgarnęli 15 000 dolarów.

W finale ELEAGUE Road to Las Vegas spotkali się gracze OpTic Gaming oraz Lounge Gaming. Obie ekipy zapewniły sobie udział w turnieju poprzez zwycięstwo w regionalnych kwalifikacjach internetowych. W puli nagród znalazło się aż 50 000 dolarów oraz slot w pierwszym sezonie rozgrywek ELEAGUE, który przypadł zwycięskiej formacji. 

 

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od rywalizacji na mapie de_train, którą wybrali gracze Lounge Gaming. Nie od dziś wiadomo, że Polacy bardzo upodobali sobie tą lokalizacje. Szpero i spółka rozpoczęli spotkanie po teoretycznie łatwiejszej stronie antyterrorystów i już na samym początku musieli pogodzić się z przegraną rundą pistoletową. Polacy rozkręcali się z rundy na rundę, aby w pierwszej połowie prowadzić z OpTic Gaming wynikiem 10:5.

 

Po zmianie stron na konto OpTic Gaming wpadła kolejna "pistoletówka", a gracze Lounge Gaming jako terroryście sprawiali wrażenie zagubionych. Na konto ich przeciwników wędrowały kolejne punkty, a nasi rodacy nie mogli poradzić sobie z świetnie punktującymi kompanami ShahZaMa. Ostatecznie po stronie TT, Polakom udało się wygrać jedynie trzy rundy i popularne de_train padło łupem północnoamerykańskiej formacji.

 

Spotkanie przeniosło się na de_cobblestone, lokalizację wybraną przez graczy OpTic Gaming. Niestety, Polakom gra nie układała się od samego początku starcia. Z Szpera i spółki jakby "uszło powietrze" co świetnie wykorzystali rywale. Lounge Gaming w pierwszej połowie spotkania zdobyło zaledwie jedną rundę i tylko kwestią czasu było zwieńczenie dzieła przez graczy OpTic Gaming. Po zmianie stron na konto Polaków trafiły jeszcze dwa punkty, a ostateczny wynik mapy to 16:3 dla ShahZaMa i spółki.

 

Zwycięstwem w ELEAGUE Road to Las Vegas gracze OpTic Gaming zapewnili sobie udział w pierwszym sezonie rozgrywek ELEAGUE oraz nagrodę pieniężną w wysokości 35 000 dolarów. Polacy nie wracają jednak do kraju z pustymi rękoma - za zajęcie drugiego miejsca, Szpero i spółka zgarnęli 15 000 dolarów.

Marcin Kilar
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie