Udany rewanż! Polacy lepsi od Brazylii o cztery bramki

Piłka ręczna

Przygotowujący się do EURO 2016 polscy szczypiorniści udanie rozpoczęli towarzyski turniej w hiszpańskim Irun. Biało-czerwoni pokonali czterema bramkami Brazylię 27:23, z którą niespodziewanie przegrali w majowym turnieju w Katowicach. Jutro naszą reprezentację czeka starcie ze Szwecją.

Doskonale obsadzony turniej w Irun ma dać ostateczną odpowiedź, w jakiej formie reprezentanci Polski znajdują się w przeddzień najważniejszej imprezy ostatnich lat. Rywale - Hiszpania, Szwecja i Brazylia są z najwyższej półki, dlatego Michael Biegler po trzydniowych zmaganiach w Hiszpanii z pewnością będzie miał już w głowie zarówno szesnastkę, która powalczy o medale na EURO 2016, jak i siódemkę, która rozpocznie pierwszy mecz mistrzostw z Serbią.

 
Po spotkaniu z Brazylią pewne jest to, że mamy kilku zawodników, na których opierać się będzie nasza gra na EURO. Jednym z nich jest Przemysław Krajewski, który w piątkowym meczu rzucił 6 bramek i został wybrany najlepszym graczem meczu. Martwi tylko to, że Krajewski znowu nie trafił jednego z dwóch karnych, które w ostatnim czasie są zmorą naszej kadry.

 

Pod nieobecność Bartosza Jureckiego, który walczy o to, by zagrać na mistrzostwach, dobrze spisywał się także Kamil Syprzak - zdobywca trzech bramek. Nasz obrotowy świetnie współpracował z Krzysztofem Lijewskim, który oprócz licznych asyst dorzucił także trzy trafienia. Tyle samo razy do brazylijskiej siatki trafił Michał Jurecki.

 

Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu Polaków, którą wygrali 14:9, nasi szczypiorniści w drugiej części gry spuścili z tonu. Nie pozwalali jednak rywalom zbliżyć się na więcej niż trzy bramki różnicy, czego skrzętnie pilnował Piotr Wyszomirski. Michael Biegler nieco eksperymentował ze składem i wydaje się, że spotkanie dało mu odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

 

Polska ostatecznie wygrała z Brazylią 27:23, co jest dobrym prognostykiem przed meczem ze Szwecją. Transmisja starcia ze Szwedami w sobotę od 16:00 w Polsacie Sport.

 

Turniej w Irun jest ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Polsce w dniach 15-31 stycznia. Cała impreza na sportowych antenach Polsatu!

 

POLSKA – BRAZYLIA 27:23 (14:9)

 

POLSKA: Szmal, Wyszomirski – Lijewski 3, Krajewski 6, Orzechowski 1, Bielecki 2, Wiśniewski 1, Jurecki M. 3, Konitz, Grabarczyk, Gliński 1, Syprzak 3, Daszek 4, Gębala 1, Łucak, Szyba, Chrapkowski, Masłowski, Gliński 2.

 

BRAZYLIA: Santos M., Rosa, Miles – Teixeira H.2, Silva J. 5, Valadao, Candido 2, Toledo 1, Santos T. 2, Borges, Chiuffa 3, Teixeira V. 2, Guimares 2, Santos L., Ferreira, Soares, Langaro 1, Silva A. 3.

Paweł Ślęzak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie