Turniej w Irun: Polska - Szwecja 28:26. Skrót meczu

Piłka ręczna

Polska pokonała Szwecję 28:26 w drugim swoim meczu podczas turnieju w hiszpańskim Irun. Do przerwy Polacy przegrywali ze Szwedami 13:17, ale znakomita druga połowa sprawiła, że biało-czerwoni ostatecznie okazali się lepsi od rywali o dwa trafienia. Polska - Szwecja 28:26. Skrót meczu.

Spotkanie Polska - Szwecja nie zaczęło się najlepiej dla podpiecznych Michaela Bieglera, którzy po 10 minutach gry przegrywali ze Szwedami 2:5. Co prawda kilka minut później nasi szczypiorniści doprowadzili do wyrównania, ale jeszcze przed przerwą rywale ponownie odskoczyli naszym zawodnikom na kilka bramek i drugą połowę zaczynali z czterobramowym handicapem.

Dwie twarze polskich szczypiornistów. Szwecja pokonana po świetnej drugiej połowie!

W drugiej połowie w naszej bramce pojawił się Marcin Wichary, który między 38, a 51. minutą wpuścił tylko jeden rzut do polskiej siatki. Dzięki niemu, twardej polskiej defensywie, a także świetnej grze Karola Bieleckiego Polacy dogonili Szwedów, a w 46. minucie po golu Karola prowadzili już 24:23. Ostatecznie wygrali 28:26 i po dwóch dniach turnieju w Irun mają na koncie dwa zwycięstwa.

POLSKA – SZWECJA 28:26 (13:17)

POLSKA: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Lijewski 4, Krajewski 4, Orzechowski, Bielecki 7, Wiśniewski 1, Jurecki M. 4, Grabarczyk, Gliński, Syprzak, Daszek 4, Gębala, Łucak 2, Szyba 1, Chrapkowski 1, Masłowski.

SZWECJA: Andersson, Appelgren – Olsson, Kallman 1, Ekberg 3, Nilsson L. 5, Konradsson 3, Karlsson, Jakobsson 4, Petersen 3, Stenmalm, Cederholm 2, Ostlund 1, Zachrisson, Nilsson A. 1, Nielsen 3.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.