Rosjanki awansowały na igrzyska w Rio!

Siatkarki Rosji pokonały w Ankarze Holandię 3:1 w finale turnieju kwalifikacyjnego i awansowały do igrzysk olimpijskich. Trzecią lokatę zajęły Włoszki po zwycięstwie nad Turcją 3:2 i razem z Holenderkami zagrają w światowych kwalifikacjach w Japonii.

Spotkanie Rosji z Holandią było powtórką z finału mistrzostw Europy sprzed trzech miesięcy. I podobnie jak w Rotterdamie, znów lepsze okazały się siatkarki "Sbornej", które wygrały 3:1 i zapewniły sobie prawo udziału na igrzyskach.

Dramat biało-czerwonych w półfinale! Starcie z Niemcami meczem o wszystko

Rosja jest czwartym zespołem pewnym udziału w turnieju olimpijskim obok gospodarza Brazylii oraz Chin i Serbii, które zdobyły przepustki w Pucharze Świata.

Reprezentacje Holandii i Włoch kolejnej szansy będą szukać w światowym turnieju kwalifkacyjnym, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Japonii.

Startujące w Ankarze Polki przegrały wszystkie spotkania - z Rosją 2:3, Belgią 1:3 oraz Włochami 2:3 i zajęły czwarte miejsce w grupie.