Triumf Dahmeier w biegu na dochodzenie. Gwizdoń na 26. miejscu

Magdalena Gwizdoń zajęła w niemieckim Ruhpolding 26. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Wygrała Niemka Laura Dahlmeier. Krystyna Guzik była 30., Monika Hojnisz tuż za nią, a Weronika Nowakowska uplasowała się na 46. pozycji.

Dahlmeier odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie, a piąte w karierze. Wygraną zawdzięcza szybkiemu biegowi na ostatniej pętli, kiedy dogoniła prowadzącą po drugim strzelaniu liderkę klasyfikacji generalnej cyklu Czeszkę Gabrielę Soukalovą, mimo że Niemka miała do niej ponad 13 sekund straty. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Dorothea Wierer.

Rusza 5. edycja "Celuj w Igrzyska"

Gwizdoń bardzo dobrze rozpoczęła sobotnie zawody. Nie pomyliła się ani razu w pierwszych 15 próbach na strzelnicy i awansowała o kilka pozycji po piątkowym sprincie, który ukończyła również z 26. wynikiem. Na ostatniej "stójce" spudłowała jednak dwukrotnie i znów spadła w klasyfikacji. Guzik i Hojnisz nie trafiły do celu po trzy razy.

W dalszym ciągu formy z poprzedniego sezonu nie może odzyskać Nowakowska. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata w marcu 2015 roku i tym razem strzelała bardzo słabo - pięć niecelnych prób - i ukończyła zawody na 46. miejscu.