Polacy po wyrwanym zwycięstwie 28:26 nad Szwecją czekali na rozstrzygnięcie spotkania Hiszpania - Brazylia. Mimo kilku nerwowych minut, to Hiszpanie przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie pokonali rywala z Ameryki Południowej 37:30. Podobnie jak polscy, tak i hiszpańscy kibice w sobotę przeżyli chwile grozy - na szczęście dla obu drużyn kontuzje liderów: Michała Jureckiego i Victora Tomasa okazały się niegroźne i po chwilowych nerwach wrócili oni na parkiet.

Turniej w Irun: Polska - Szwecja 28:26. Skrót meczu

Mecz Polska - Hiszpania będzie małym rewanżem za finał listopadowego turnieju w Ergo Arenie, gdy Hiszpanie ograli naszą kadrę trzema bramkami. Wtedy zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego przyjechali do naszego kraju w osłabionym składzie, a mimo to pewnie poradzili sobie z naszymi szczypiornistami. Teraz do kadry wrócili m. in. Joan Canellas, Valero Rivera czy Raul Entrerrios. Z nimi w składzie Hiszpania jest teoretycznie dużo mocniejsza, ale czy tak nie było na MŚ w Katarze, gdy ograliśmy ich w meczu o brąz?

Transmisja meczu Polska - Hiszpania w niedzielę od 13:00 w Polsacie Sport. Spotkanie skomentują Tomasz Włodarczyk i Wojciech Nowiński.