WTA Auckland: Pracowita sobota i wygrana Stephens

Rozstawiona z numerem piątym Amerykanka Sloane Stephens pokonała Niemkę Julię Goerges 7:5, 6:2 w finale tenisowego turnieju WTA Tour w nowozelandzkim Auckland (z pulą nagród 250 tysięcy dolarów).

To była pracowita sobota dla Stephens, bowiem najpierw dokończyła półfinał z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, a już kilka godzin później rywalizowała z Goerges.

WTA Shenzhen: Finał dla Radwańskiej! To jej 18. tytuł w karierze

Piątkowy półfinał zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych przeciwko Wozniacki został przerwany z powodu deszczu w pierwszym secie, przy stanie 5:2 dla Stephens. Tę partię ostatecznie wygrała 6:2, zaś znacznie bardziej wyrównana była druga, zakończona sukcesem Amerykanki 7:6 (7-3). Rozstawiona z nr 3. Wozniacki miała nawet setbola.

To drugie zwycięstwo w karierze 22-letniej Stephens. W sierpniu 2015 roku triumfowała w Waszyngtonie.

W Nowej Zelandii w deblu startowały Klaudia Jans-Ignacik i Paula Kania. Polki odpadły w pierwszej rundzie po porażce z Argentynką Marią Irigoyen i Czeszką Barborą Krejcikovą 4:6, 6:4, 4-10.