Zapowiedziano ESL Expo Barcelona

E-sport
Zapowiedziano ESL Expo Barcelona
@ESL

Pojawiły się informacje na temat organizowanej przez ESL imprezy e-sportowej, która odbywać ma się w Barcelonie podczas Mobile World Congress. Łączna pula nagród w turniejach Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends ma wynieść 75 000 dolarów.

ESL zapowiedziało turniej Counter-Strike: Global Offensive, który będzie miał miejsce w Barcelonie, w dniach 19-21 lutego, przy okazji odbywającego się równolegle Mobile World Congress. Impreza e-sportowa ma nosić oficjalną nazwę ESL Expo Barcelona, choć nazywana jest też jako Barcelona CS:GO Invitational. W tym samym czasie odbędzie się także ESL Masters Spain dla tytułu League of Legends. Pula nagród obu turniejów ma wynieść 75 000 dolarów. Obiekt kompleksu Fira Barcelona Montjuic, w którym planowo ma być zlokalizowane przedsięwzięcie, może pomieścić nawet 2 500 fanów.

 

 W rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive ma wziąć w sumie osiem zespołów, w tym dwa hiszpańskie, dwa z pozostałych krajów Starego Kontynentu oraz cztery z innych zakątków świata. Pewne udziału w zawodach są już Fnatic i EnVyUs, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie. W najbliższych tygodniach zostaną ujawnione kolejne zaproszone do udziału formacje.

 

"Podłączanie e-sportowych turniejów do wydarzeń, takich jak prestiżowe Mobile World Congress to bardzo ekscytujący, nowy krok na naszej drodze do dalszego popularyzowania sportu elektronicznego" - powiedział Dyrektor Hiszpańskiego ESL oraz Manager ESL LATAM — Sebastian Radu.

 

"Dotarcie do nowych odbiorców, angażując ich w nowy sposób, idąc do miejsc nieodkrytych jeszcze przez przemysł — to właśnie daje partnerstwo nawiązane pomiędzy GSM i ESL".

 

"To już trzeci raz, kiedy ESL Expo Barcelona odbywa się podczas Mobile World Congress. W dodatku odbędzie się ona w sprawdzonej i pełnej e-sportowych sympatyków Hiszpanii. Jesteśmy przekonani, że przyszłość jest jasna i pełna możliwości" - zakończył.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze