Atletico nie dało szans Celcie i wróciło na pozycję lidera

W najciekawszym spotkaniu 19. kolejki Primiera Division Celta Vigo podejmowała na własnym stadionie walczące o mistrzostwo Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone, po bramkach Antoine Griezmanna oraz Yannicka Ferreiry Carrasco wygrali 2:0 i po jednodniowej przerwie odzyskali prowadzenie w tabeli ligi hiszpańskiej.

Podopieczni Eduardo Berizzo zajmowali przed tym meczem wysoką, piątą pozycję. Zespół ze stolicy był wiceliderem i do prowadzącej Barcelony tracił jeden punkt. Zwycięstwo oznaczałoby, iż podopieczni Diego Simeone wróciliby na fotel lidera.

Debiut Zidane'a na piątkę. Bale i Benzema królami polowania

Gospodarze nie raz już w tym sezonie pokazywali, że stanowią naprawdę dobra drużynę. Najboleśniej przekonała się o tym Barca, która uległa w Vigo aż 1:4. Niestety gospodarze nie mogli skorzystać w tym spotkaniu z gwiazdy zespołu – Nolito. Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji zakończyła się bezbramkowym remisem. Taki wynik zapewne bardziej cieszył gospodarzy.

Już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wynik otworzył Antoine Griezmann, który wykończył dwójkową akcję z Luciano Vietto. Na 2:0 podwyższył Yannick Ferreira Carrasco, który wykorzystał fatalne zachowanie defensorów Celty. Wynik nie uległ już zmianie. Atletico wróciło na pierwsze miejsce w tabeli Primiera Division. Druga Bracelona traci do drużyny z Madrytu dwa punkty, ale katalończycy maja rozegrany mecz mniej.