Serie A: Empoli zwycięskie w "polskim meczu". Nowy lider w Neapolu

Polski mecz we włoskiej Serie A, stracie Torino z Empoli zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Cały mecz rozegrała trójka naszych reprezentantów: Kamil Glik (Torino) i Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski (obaj Empoli). W innym niedzielnym spotkaniu Napoli urządziło sobie ostre strzelanie i rozgromiło Frosinone 5:1. Drużyna z Neapolu została nowym liderem rozgrywek

Spotkanie ósmej z czternastą drużyną włoskiej Serie A szczególnie interesowało kibiców z Polski, gdyż na boisko od pierwszej minuty wybiegło aż trzech Polaków. Warto również wspomnieć, iż zarówno Kamil Glik w Torino, jak i Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński w Empoli, są ważnymi ogniwami swoich drużyn w tym sezonie. Ekipa z Turynu tym spotkaniem chciała zakończyć serię trzech porażek z rzędu. W dużo lepszej formie są ostatnio podopieczni Marco Giampaolo, których passę czterech zwycięstw z rzędu przerwała dopiero porażka z Interem Mediolan w ostatniej kolejce.

Serie A: Klasyk w Rzymie na remis. Świetny występ Szczęsnego

Początek meczu należał do zawodników Giampero Ventury, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Skorupskiego. Pod koniec pierwszej połowy zaatakowali piłkarze Empoli i byli bardzo blisko zdobycia bramki. Marco Rui trafił jednak w poprzeczkę z rzuty wolnego. Swoją szansę miał również Zieliński, ale jego fenomenalne uderzenie obronił w jeszcze lepszy sposób Daniele Padelli.

Wynik po przerwie otworzył Massimo Maccarone. Gospodarze mogli od razu odpowiedzieć, lecz w sytuacji sam na sam Andrea Belotti przegrał pojedynek ze Skorupskim. Torino atakowało, ale polski bramkarz był dzisiaj nie do pokonania i głównie dzięki niemu Empoli zgarneło trzy punkty na trudnym terenie.

Torino – Empoli 0:1 (0:0)
Bramka: Maccarone (56’)

Napoli, w przypadku zwycięstwa nad Frosinone, zrzuciłoby Inter z pozycji lidera i na półmetku zmagań w Serie A to podopieczni Maurizio Sarriego przewodziliby w ligowej tabeli. Zdecydowany faworyt z Neapolu rozpoczął strzelanie już w 20.  min. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Raul Albiol, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzuty rożnego. Równo dziesięć minut później podwyższył Gonzalo Higuain. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny i tym samym zdobył bramkę numer 17 w tym sezonie. Gol pozwolił mu umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Przewaga Napoli nie podlegała dyskusji.

Po przerwie goście potwierdzili swoja dominację dwiema bramkami. W przeciągu minuty do statki trafili Marek Hamsik i Higuain (18 bramka w lidze). W 72. min na 5:0 podwyższył Manolo Gabbiadini. Honorowego gola zdobył Paolo Sammarco. Asyste przy tej bramce zaliczył Aleksander Tonev  - były zawodniki m. in Lecha Poznań. Wynik 1:5 utrzymał się do końca. Wygrana zapewniła drużynie z Neapolu pozycję lidera Serie A. Nad drugim Interem, podopieczni trenera Sarriego mają dwa punkty przewagi

Frosinone – Napoli 1:5 (0:2)
Bramki: Sammarco (81’) - Albiol (20’), Higuain (30’-karny, 60’), Hamsik (59’), Gabbiadini (72’)