Czterech z nich Hula, Wolny, Stękała i Kot to właśnie zawodnicy kadry "B". Tylko Ziobro, który miał z biało-czerwonych najsłabszy rezultat w kwalifikacjach, jest w kadrze "A".

 

Polscy skoczkowie szóści w przerwanym konkursie w Willingen

 

Nie startuje Kamil Stoch, który po Turnieju Czterech Skoczni wrócił do kraju, gdzie po krótkim odpoczynku pod okiem trenera Łukasza Kruczka przygotowuje się do mistrzostw świata w lotach narciarskich, zaplanowanych w dniach 15–17 stycznia na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.

 

W sobotę podczas konkursu drużynowego pogoda mocno pomieszała szyki organizatorom w Willingen. Silny, wiejący ze zmiennych kierunków wiatr, spowodował, że udało się rozegrać tylko jedną serię. Wygrali Niemcy, Polska zajęła 6. miejsce.

 

Prognoza na niedzielę jest trochę lepsza niż sobotnia. Wiatr ma zelżeć, w dzień temperatura powietrza dojdzie do 4 st C. Zimowy rekord skoczni w Willingen wynosi 152 m i został ustanowiony 9 stycznia 2005 roku przez Fina Janne Ahonena. Wynik ten wyrównał 1 lutego 2014 roku Słoweniec Jurij Tepes.

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem jest Słoweniec Peter Prevc, który zgromadził już 924 pkt. Drugi jest Niemiec Severin Freund - 719, a trzeci Norweg Kenneth Gangnes - 595. Z Polaków najwyżej - na 21. pozycji jest Stoch - 127, Hula jest 26. - 70, Kot 33. - 46.

 

Seria próbna zaplanowana jest na godz. 14.15, a pierwsza konkursowa - na 15.45.